Užpildydami šią formą Jūs pateikiate prašymą vizitui pageidaujamu laiku. Apie registracijos patvirtinimą pranešime Jūsų kontaktiniu telefono numeriu.
Be patvirtinimo registracija negalioja.

Visi laukeliai privalo būti užpildyti.

Uždaryti registracijos formą

Dantų protezavimas

Dantų protezavimas yra viena iš populiariausių procedūrų, kurių metu naudojamos pačios moderniausios ir tiksliausios technologijos.

Protezavimas – tai danties kietųjų audinių anatominės formos ir spalvos atkūrimas, kai dantis dėl įgimtos ar įgytos patologijos suyra ir jo negalima atkurti plombinėmis medžiagomis.

Įprastai dantų protezavimas yra atliekamas vyresnio amžiaus pacientams arba  netekus vieno ar keleto dantų. Tačiau dantų protezavimas gali būti reikalingas ir tada, kai pacientas turi visus dantis, bet serga periodontitu ar apatinio žandikaulio-smilkininio sąnario ligomis, taip pat kai turi patologinį sukandimą ar dantys  yra smarkiai nudilę. Pastaruoju atveju dantų protezavimas sustiprina pažeistų dantų audinius. Rinktis protezus pacientas gali iš dviejų rūšių: fiksuoti arba išimami.

Eraimplant klinikoje protezuojame tiek fiksuotais, tiek ir išimamais protezais. Įvertinus jūsų dantų sveikatos būklę, gydytojas pritaikys jums geriausiai tinkantį protezavimo variantą. Konsultacijos metu gydytojas odontologas informuos apie pasirinkimo galimybes įvairių technologijų pliusus ir minusus, dantų protezavimo kainas.

Protezuoti dantys turi atitikti šiuos reikalavimus:

  • atkurti kramtymo funkciją;
  • tvirtai fiksuotis burnos ertmėje;
  • atitikti estetikos reikalavimus;
  • netrukdyti kalbėjimui;
  • sukelti minimalų spaudimą į mikštuosius burnos audinius;
  • būti higieniškai lengvai išvalomi;
  • gaminami iš biologiškai saugių medžiagų, kurios nekeltų pavojaus burnos ertmės audiniams net ir naudojant ilgą laiką.

Fiksuoti protezai 

Fiksuoti protezai yra pritvirtinami prie dantų, jų negalima nuimti. Fiksuotų protezų rūšys: tiltiniai protezai, vainikėliai, laminatės, užklotai. Visi fiksuoti protezai gali būti protezuojami ant paciento dantų arba implantų.

Nenuimamas protezas “viskas ant 4 implantų”

 


Vietoje išimamų protezų – visi vieno žandikaulio dantys tik ant 4 implantų. Graži šypsena vos per 1–2 vizitus pas odontologą.

Viskas ant 4 implantų (angl. All-on-4®) – Švedijos kompanijos implantų sistema, kuri leidžia visą dantų tiltą pritvirtinti vos prie 4 implantų.  Dantų atkūrimą naudojant šią  gydymo metodiką galima derinti su momentiniu implantavimu, kai implantai įsriegiami iš karto pašalinus sugedusius dantis ir ant jų suprotezuojami laikini dantys.

Unikali “Nobel biocare All-on-4® gydymo metodika skirta visus dantis praradusiems žmonėms, kuriems iki šiol buvo tradiciškai siūlomi silpnai besilaikantys, burnoje slankiojantys ir neretai gomurį žeidžiantys išimami dantų protezai. Ši bedančių gydymo koncepcija sukurta dar 1993 metais ir po išsamių klinikinių ir laboratorinių tyrimų pradėta populiarinti visame pasaulyje.

Kitaip nei išimamos plokštelės ar protezai, prie implantų pritvirtinti visi dantys yra stabilūs, jų nereikia išimti. Su  „viskas ant keturių implantų“ technologijos protezais kietą maistą valgysite nesibaimindami, kad protezas iškris, o karštį, šaltį ir skonį jausite lygiai taip pat, kaip ir su natūraliais dantimis.

Implantavimo sėkmės koeficientas – net 97 procentai.  Be to procedūrą dažnai galima atlikti ir pacientams sergantiems osteoporoze ir diabetu, kuriems paprastai kaulo priauginimas kontraindikuotinas.

Protezavimas cirkonio keramika

Cirkonio keramikos vainikėliai – tai itin estetiški ir tvirti keramikos protezai. Jų karkasas pagamintas iš cirkonio oksido, kuris yra padengiamas porceliano sluoksniu. Cirkonio keramikos vainikėliai laidūs šviesai, tad dantų restauracija atrodo natūraliai.

Protezavimas metalo keramika

Metalo keramikos vainikėlių karkasas pagamintas iš metalo, kuris yra padengiamas porceliano sluoksniu. Tačiau metalo keramika nėra skaidri ir pralaidi šviesai, todėl dantis neatrodo natūraliai. Metalo keramika dažniausiai rekomenduojama protezuoti krūminiams dantims. Metalinis karkasas suteikia protezams ypatingą tvirtumą, todėl tinka tiek pavienių dantų atstatymui, tiek keleto dantų defektų restauracijoms.

 

Laminatės

Tai labai plonos plokštelės, kurios yra gaminamos iš skaidrios keramikos ir fiksuojamos specialiais adheziniais cementais prie dantų emalės, ant išorinio danties paviršiaus. Šis protezavimo metodas reikalauja minimalaus danties audinių nuėmimo. Protezuojant laminatėmis paviršinis emalės sluoksnis nušlifuojamas 0.2-0.5 mm. Paprastai pacientai nejaučia jokio pooperacinio jautrumo ir pats dantis yra minimaliai žalojamas.

Dantų tiltai

Jie yra gaminami tuomet, kai yra vieno ar keleto dantų trūkumas dantų eilėje. Juos gaminant greta esantys dantys yra apšlifuojami, o pagamintas tiltinis protezas fiksuojamas ant atraminių apšlifuotų dantų. Per vidurį tarp jų yra dirbtiniai dantys, kurie uždengia esamą defektą ir atstato dantų lanko vientisumą.

Lietas vainikėlis

Lieti vainikėliai tinka protezuojant galinius, sunkiai pasiekiamus dantis, kai reikalingas patvarumas, taip pat gaminant stipresnį tiltinį protezą.

Išimami dantų protezai 

Kartais protezavimas neišimamais tiltiniais protezais yra neįmanomas, ypač esant dideliems dantų defektams, dažniausiai galinėje dantų srityje. Tokiu atveju naudojami išimami plokšteliniai protezai. Protezuojant dantis dantų plokštelėmis jos pasirenkamos pilnos arba dalinės. Tai priklauso nuo to, kiek burnoje yra likę dantų.

Šiuos dantų protezus būtina išsimti juos valant arba einant miegoti. Tai gali būti lanko atraminiai protezai arba dantų plokštelės.

Atkurti kramtymo ir kalbėjimo funkciją bei išvengti estetinių problemų galima ir minkštos plastmasės pagrindu gaminamais išimamais protezais, kurie yra dideliu pagrindu, todėl stabiliai laikosi burnoje.

Didelius dantų eilių pažeidimus taip pat galima atstatyti išimamais protezais, kurie turi metalinį karkasą, kuris būna išlietas pagal specialią konstrukciją. Šių protezų pranašumas yra patogumas pacientui, tvirtas laikymasis burnos ertmėje ir tvirtumas. Tokie protezai dengia nedidelį plotą burnos ertmės gleivinės. Tai suteikia patogumo jausmą, žmogus nejaučia didelio svetimkūnio burnoje, taigi, netrikdo kalbos, pacientas greitai pripranta juos nešioti. Stipri ir tampri fiksacija apsaugo nuo nepageidaujamo protezo judėjimo burnoje.