Užpildydami šią formą Jūs pateikiate prašymą vizitui pageidaujamu laiku. Apie registracijos patvirtinimą pranešime Jūsų kontaktiniu telefono numeriu.
Be patvirtinimo registracija negalioja.

Visi laukeliai privalo būti užpildyti.

Uždaryti registracijos formą

DANTŲ NETEKIMO ĮTAKA JŪSŲ ORGANIZMUI

Praradę vieną ar kelis dantis žmonės to nesibaimina ir nesigydo, nebent tai būtų priekinis dantis, turintis įtakos išvaizdai. Bet šis, visuomenėje vyraujantis, požiūris neteisingas – trūkstamus dantis būtina atkurti, nes jų trūkumas yra kenksmingas visam organizmui.

Estetinė funkcija

Net ir vieno danties netekimas gali turėti įtakos žmogaus išvaizdai, pasitikėjimui savimi ir socialiniam gyvenimui. Žmonės, be priekinių dantų, nebesišypso arba šypseną slepia. Šoninių dantų grupės netekimas taip pat turi įtakos veido konfigūracijai. Pakinta veidas laikui bėgant galime pastebėti senėjimo pokyčius veide. Atrofavęsis apatinis žandikaulis sąlygoja smakro atsikišimą į priekį, o viršutinio žandikaulio atrofija (nykimas) – nosies galo nulinkimą žemyn bei skruostų įdubimą. Netekus dantų, įkrenta lūpos. Pagilėjusios lūpų ir smakro raukšlės, nusileidę lūpų kampai sendina žmogų, o tai gali įtakos asmens psichinės būsenos sutrikimus.

Greta esančių dantų pasislinkimas

Jei iškritęs dantis laiku nepakeičiamas nauju gretimi dantys slenkasi į defekto pusę, mažindami tarpą, į likusius tarpus lenda maistas, todėl jie greičiau genda, juos sunku taisyti. Pasislinkę dantys taip pat gali sukelti sąkandžio problemų.

Žandikaulio kaulo irimas

Žandikaulio kaulas bedantėje srityje tirpsta, atrofuojasi. Dantų šaknys remiasi į žandikaulio kaulą taip stimuliuodamos kaulo ląsteles ir neleisdamos joms tirpti. Jei nėra danties šaknies, kaulo ląstelės toje vietoje pradeda mirti ir kaulas pradeda tirpti.

Kramtymo ir virškinimo sistemos sutrikimas

Dantys neatskiriama virškinimo sistemos dalis, ir jų netekimas priveda prie įvairaus laipsnio virškinimo sutrikimų. Maisto sukramtymo kokybė turi įtakos skrandžio veiklai, medžiagų įsisavinimui bei apykaitai. Netekus visų dantų kramtymo funkcija tampa prasta.. Bedančiai žmonės prisitaiko ir maistą bando trinti dantenomis bei liežuviu. Kai kramtymo visai nebelieka, sumažėja ir seilių išsiskyrimas. Pacientai skundžiasi, jog nejaučia maisto skonio ir prarando malonumą valgyti. Nesukramtytas ir nesuvirškintas maistas ima rūgti ir pūti, o tai sukelia įvairias virškinimo trakto ligas. Mes užsiteršiame organizmą šlakais, kurie blogina fizinę ir emocinę savijautą.

Kalbos sutrikimai

Dantų netekimas turi įtakos ir kalbos sutrikimams, atsiranda šveplavimas. Labiausiai sutrinka kalba, netekus priekinių dantų. Kartais nutinka taip, kad pacientai skundžiasi atsiradusiu švilpimu tariant kai kurios garsus. Garsų tarimas gali pakisti ir netekus šonuose esančių dantų, nes ir jie turi įtakos garso susidarymui (sukuria erdvę oro praėjimui). Su laiku tokių pacientų kalba tampa visai nesuprantama.